ZBIÓRKA ŚRODKÓW MEDYCZNYCH I OPATRUNKOWYCH DLA UKRAINY – PODZIĘKOWANIA

Od  01.03.2022 do  04.03.2022 w naszej szkole odbywała się zbiórka środków medycznych i opatrunkowych na rzecz zorganizowanej przez Ośrodek Hospicjum Domowe (na ul. Tykocińskiej)  akcji pomocowej dla ukraińskiego szpitala w Równem i placówki braci Albertynów we Lwowie.
W naszej społeczności szkolnej bardzo szybko do akcji włączyli się darczyńcy: uczniowie klas, rodzice, nauczyciele, pracownicy, a także osoby indywidualne, które wspomogły przewóz licznie zebranych darów. W ciągu trzech dni zebrano: ok. 60 opakowań środków przeciwbólowych, 22 szt. syropów p. gorączkowych dla dzieci;   ponad 20 opakowań leków przeciw przeziębieniu (i grypie), rozkurczowych, witamin, elektrolitów oraz leków przeciwalergicznych; ok. 80 sztuk bandaży elastycznych i opasek opatrunkowych; ponad 150 opakowań opatrunków (kompresów jałowych), 8 opatrunków hydrożelowych, 20 opakowań plastrów z opatrunkiem, 10 szt. plastrów mocujących; 8 buteleczek panthenolu spray, pianka na oparzenia, 40 szt. środków odkażających rany ( octenisept, spirytus, woda utleniona), 14 szt. żelów antybakteryjnych i maści pielęgnacyjnych, 18 koców termicznych, oraz innych środków medycznych (plastry  termiczne, miniapteczki, podręczne środki opatrunkowe, chusty trójkątne, rękawiczki, maseczki itp.) oraz higienicznych.  Dla szpitala w Równem i placówki we Lwowie zostało również przekazane 35 kanistrów (5 l) płynu do dezynfekcji. W sprawne zebranie i uporządkowanie wszystkich darów – zaangażowali się uczniowie i wolontariusze z klas 7 i 8. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do organizatora akcji, skąd dalej zostały przewiezione na Ukrainę. Wszystkim  darczyńcom oraz osobom, które pomogły w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki  – uczniom, rodzicom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej bardzo serdecznie dziękujemy!!!