TYDZIEŃ MYŚLENIA KRYTYCZNEGO

Kolejny rok w projekcie „Szkół Uczących Myślenia” i kolejny tydzień celebracji myślenia krytycznego w naszej szkole. Stosując konkretne narzędzia, metody i rozwiązania, zmieniamy proces edukacyjny w klasie, dzięki czemu dzieci nie mają oporów, aby mówić, pytać, dyskutować. W odpowiedniej atmosferze, kulturze czują się bezpieczne, wiedzą, że nie są oceniane, że wspólnie szukamy zrozumienia, odpowiedzi, rozwiązania. Połączenie efektów pracy grupowej i indywidualnej pozwala lepiej wykorzystać zdobyte informacje, wypracować i zaprezentować nowe treści oraz podzielić się i zastanowić wspólnie nad dokonanymi odkryciami. W tygodniu myślenia krytycznego (3 – 7 października), nie tylko towarzyszyły nam narzędzia i rutyny mk podczas zajęć. To również był czas na aktywności pozalekcyjne: rozgrzewaliśmy szare komórki rozwiązując zagadki logiczne ukryte po kodami QR, odróżnialiśmy fakty od fikcji w specjalnie przygotowanych na to święto nagraniach, debatowaliśmy przy kawusi nad 4K.

Ogromne brawa i gratulacje dla małych i dużych myślicieli!