POLA NADZIEI DLA HOSPICJUM – ZBIÓRKA

Kolejny już raz, z cebulek zasadzonych przez wolontariuszy w październiku ub. r., zakwitły przy naszej szkole – żonkilowe Pola Nadziei. Te piękne kwiaty niosą przekaz, że życie na każdym jego etapie jest bezcenną wartością. Dla osób nieuleczalnie chorych, ich bliskich i wszystkich związanych z opieką hospicyjną żonkile są znakiem nadziei.

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Od poniedziałku 24.04.2023 rozpoczynamy zbiórkę darów dla chorych z Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej oraz Hospicjum dla dzieci i dorosłych w Wilnie z którym OHD współpracuje.

Lista zbieranych produktów:

• produkty żywnościowe z długim terminem:
    • słoiczki (gotowe posiłki dla dzieci) oraz puszki: np. pomidory w puszce, fasola, kukurydza, groszek, gotowe sosy, konserwy rybne i mięsne itp.
    • zbożowe: makarony, kasze, ryż, płatki, kaszki, pieczywo chrupkie, ryżowe itp.
    • napoje: nutridrinki (mogą być bezsmakowe, ale przyjmiemy każde), herbatki, kakao, kawa zbożowa
  • środki higieny osobistej: szampony, żele, mydła, pasty i szczoteczki do zębów, kremy nawilżające, na odparzenia (sudokrem), chusteczki zwykłe i nawilżane.
  • podkłady medyczne, bielizna chłonna/pieluchy.
  • opatrunki aktywne (plastry na rany: hydrowłókniste, hydrokoloidowe, alginianowe, hydrożelowe, z jonami srebra) – bardzo potrzebne!
  • płyny do dezynfekcji sprzętu medycznego.

Prosimy o przekazywanie darów do pudełek znajdujących się w klasach szkolnych oznaczonych plakatem z żonkilem „Pola Nadziei dla Hospicjum”. Nasza akcja będzie trwała przez tydzień. Wszystkie dary prosimy dostarczać do piątku 5 maja 2023 r.

W piątek (5.V) dary z poszczególnych klas będą zebrane przez uczniów ze Szkolnego Wolontariatu, spakowane  i przewiezione do magazynu Hospicjum.

Wszystkim, którzy odpowiedzą na nasz apel już teraz serdecznie dziękujemy!!!

Pola Nadziei to akcja charytatywna, której celem jest szerzenie idei ruchu hospicyjnego i wspieranie działalności hospicjów na całym świecie. Nasza szkoła 203 od dwóch lat współpracuje z zaprzyjaźnionym Hospicjum Domowym księży Marianów przy ul. Tykocińskiej, które niesie swoim podopiecznym wszechstronną pomoc, ale również dzięki wspólnej idei i wzajemnej współpracy,  wspiera inne hospicja za granicą (m.in. na Ukrainie, Litwie).