Mistrzowie kodowania

mistrz

Program – Mistrzowie Kodowania

Szkoła Podstawowa nr 203 została zakwalifikowana w roku 2014/2015 do II edycji programu Mistrzowie Kodowania. Programowanie uznano jako język przyszłości. Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. Mistrzowie Kodowania to nowa inicjatywa w polskich szkołach. Przykłady z całego świata pokazują, że nauka podstaw programowania jest możliwa już od wczesnych etapów nauczania i to właśnie wówczas przynosi najlepsze efekty. Choć polska podstawa programowa dla zajęć komputerowych w szkole podstawowej przewiduje lekcje dotyczące rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji z wykorzystaniem komputera, to dość rzadko sprowadzają się one do nauki programowania nawet w najprostszych językach.

Dwie nauczycielki z naszej szkoły wezmą udział w szkoleniu (p. Agnieszka Kośmider i p. Dorota Tadajewska). Później poprowadzą kurs programowania składający się z 8 dwugodzinnych modułów. Więcej wiadomości na temat programu znajdziesz na stronie www.mistrzowiekodowania.pl .

W zamieszczonej ulotce podajemy 5 powodów, by dzieci uczyć programowania.