MIKOŁAJKI

6 grudnia to wyjątkowe święto. W końcu to dzień imienin świętego Mikołaja. W naszej szkole również uczciliśmy je nietuzinkowo.. Tego dnia młodsi uczniowie zostali zaproszeni na projekcję specjalnej wiadomości od świętego Mikołaja, który przypomniał wszystkim dzieciom, że absolutnie niezbędnym warunkiem otrzymania gwiazdkowych prezentów jest odpowiednie zachowanie. Wówczas niektórym zrzedły miny…, ale nie na długo! Grono pedagogiczne poprawiło wszystkim humory gremialnie odśpiewując swoim pupilom piosenkę „To Mikołaj święty” i recytując wierszyk o przedświątecznych mikołajkowych kłopotach i przygotowaniach. Na koniec przywołany przez dziatwę św. Mikołaj pojawił się osobiście i jak na prawdziwego solenizanta przystało, poczęstował wszystkich słodkimi upominkami. Mikołaj nie zapomniał o starszych uczniach, którzy również mieli okazję podziwiać talent wokalny („Kulig” Skaldów) i recytatorski („Mikołaj”) swoich belfrów oraz otrzymali od ulubionego świętego słodkie prezenty.

W tak przyjemnej atmosferze rozpoczęliśmy gorący czas oczekiwania na gwiazdkę….