GRA MIEJSKA

We wtorek 5 marca uczniowie klas 8a – Ola, Zosia i Antek reprezentowali naszą szkołę w grze miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”, która odbyła się na stołecznej Woli – dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie wyruszyli na szlak pełen zagadek, zmagań, wyzwań intelektualnych i fizycznych, aby odkrywać historię polskiego podziemia niepodległościowego. Zwieńczeniem rozgrywki były dwa niezwykłe wydarzenia na terenie parku Moczydło – pokaz jazdy konnej oraz inscenizacja historyczna odbicia partyzantów z rąk funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa.

O godz. 13 na alejce Narcyzy Żmichowskiej odbył się pokaz konny w wykonaniu Stowarzyszenia Szwadronu Jazdy RP, a pod Kopcem Moczydłowskim grupy rekonstrukcyjne odtworzyły akcję zbrojną – odbicie przez oddział Żołnierzy Wyklętych grupy partyzantów zatrzymanych przez funkcjonariuszy UB.

W kategorii szkół podstawowych zdobyliśmy IV miejsce. Brawo dla naszej drużyny!