DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, że Polacy nie gęsi, iż swój język mają – Mikołaj Rej

21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji 8 i 9 lutego w klasach 4-8 przeprowadzono konkursy popularyzujące język ojczysty i kształcące świadomość językową. Na początku uczniowie i nauczyciele musieli zmierzyć się z łamańcami językowymi. Potem układali jak najwięcej wyrazów z liter podanych wyrazów, wyszukiwali w otoczeniu wyrazy z trudnościami ortograficznymi, poprawiali też błędy w związkach frazeologicznych. Dodatkowo uczniowie klas 8. wyszukiwali nietypowe imiona męski i żeńskie. Na zakończenie na najlepsze grupy w każdej klasie czekały nagrody.