DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

We wtorek, 10 listopada 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli ubrani w stroje galowe, aby podkreślić rangę tego wydarzenia w historii Polski. Dodatkowo mieli przypięte kokardy w barwach narodowych. Wszyscy uczestniczyli  w uroczystościach poświęconych odzyskaniu niepodległości przez naszą ojczyznę. Najmłodsi pięknie odśpiewali pieśni patriotyczne i obejrzeli występ przygotowany przez kolegów z klas trzecich. Dla uczniów klas IV – VI koło teatralne wystawiło przedstawienie, którego treść nie tylko związana była  z historią naszej ojczyzny, ale również niosło ono ze sobą przesłanie dotyczące szanowania tak ciężko wywalczonej wolności. Inscenizację urozmaicały pieśni patriotyczne śpiewane przez chór szkolny oraz prezentacja pokazująca historię Polski. Uczniowie naszej szkoły na pewno zapamiętają, że WOLNOŚĆ JEST NAJCENNIEJSZĄ WARTOŚCIĄ W ŻYCIU CZŁOWIEKA I NALEŻY JĄ CENIĆ.