Projekt „Inwestycja w edukację”

Miasto Stołeczne Warszawa/Dzielnica Śródmieście uzyskało dotację z Unii Europejskiej na projektInwestycja w edukację”, który będzie realizowany w Szkole Podstawowej nr 48 im. Adama Próchnika w Warszawie i w Szkole Podstawowej nr 203 im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie.

Celem głównym projektu jest rozwój umiejętności podstawowych i przekrojowych u 176 uczennic i uczniów (96K,80M) Szkół Podstawowych nr 48 i nr 203 w Warszawie, osiągających najniższe wyniki edukacyjne, poprzez organizację zajęć dodatkowych oraz wyposażenie pracowni przedmiotowych w sprzęt niezbędny do rozwijania umiejętności cyfrowych.

W projekcie weźmie udział 220 uczennic i uczniów (120K,100M) obu szkół, którzy otrzymają wsparcie w zakresie:

1. rozwijania wielojęzyczności oraz umiejętności rozumienia i tworzenia informacji u 150 osób, poprzez ich udział w zajęciach dodatkowych: wyrównawczych i rozwijających, z zakresu języka polskiego i języków obcych;
  2. rozwijania umiejętności matematycznych i przyrodniczych u 150 osób, poprzez ich udział w zajęciach dodatkowych: wyrównawczych i rozwijających, z zakresu matematyki i nauk przyrodniczych.
  3. poprawy warunków do nauczania rozwijającego umiejętności cyfrowe, poprzez wyposażenie pracowni przedmiotowych obu szkół w sprzęt TIK.

W projekcie zaplanowano następujące działania:

1. w Szkole Podstawowej nr 48 im. Adama Próchnika w Warszawie:

1/   Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

2/   Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego

3/   Zajęcia wyrównawcze z matematyki

4/   Zajęcia wyrównawcze z fizyki

5/   Zajęcia rozwijające z geografii

6/   Programowanie

7/   Kodowanie na dywanie

8/   Robotyka

9/   Zakup 7 monitorów interaktywnych do 7 pracowni przedmiotowych

1. w Szkole Podstawowej nr 203 im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie:

1/   Zajęcia rozwijające z języka angielskiego

2/   Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

3/   Zajęcia rozwijające z języka hiszpańskiego

4/   Zajęcia wyrównawcze z języka hiszpańskiego

5/   Zajęcia rozwijające z języka polskiego

6/   Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego

7/   Zajęcia plastyczne rozwijające kreatywność

8/   Zajęcia rozwijające z matematyki

9/   Zajęcia wyrównawcze z matematyki

10/ Zajęcia rozwijające z chemii

11/ Zajęcia rozwijające z biologii

12/ Matematyka z elementami programowania

13/ Zajęcia szachowe

14/ Zakup wyposażenia do pracowni przedmiotowych, w tym: 28 tabletów, 2 projektorów krótkoogniskowych, 8 komputerów stacjonarnych typu All in One, 1 drukarki laserowej i 1 urządzenia wielofunkcyjnego.

Projekt będzie realizowany w okresie 1.08.2025 r. – 31.07.2027 r.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu : 600 244,35 zł