FESTIWAL NAUKI

Tegoroczny Szkolny Festiwal Nauki odbył się pod hasłem „Małe życie”. Na stanowiskach prowadzonych przez uczniów klas siódmych i ósmych podczas prezentacji i eksperymentów nasi uczniowie zdobywali wiedzę przyrodniczą o życiu roślin i zwierząt oraz poznawali związane z nimi ciekawostki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się obserwacje mikroskopowe żywych pantofelków, rozwielitek i skoczogonków. Uczniowie własnoręcznie filtrowali zanieczyszczoną wodę, robili ciasto drożdżowe, wykonywali las w słoiku, podziwiali piękne i kolorowe „chemiczne ogrody” oraz barwili mikroorganizmy metodą Grama. Z ciekawością obserwowali żywe myszki, karaczany madagaskarskie, świetliki, pająki, patyczaki, skoczogonki, szarańczę wędrowną oraz rośliny owadożerne- rosiczki i dzbaneczniki. Festiwal dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń, wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą.  Nauka przez zabawę i doświadczanie – to jest to!